DalībniekiLĪGA BĒRZKALNE


Līga uz debatēm pirmo reizi aizgāja, jo tika ievilkta. Tomēr jau pēc dažām debašu sesijām saprata, ka ViA DK ir vieta, kur iegūt zināšanas, uzlabot savas publiskās uzstāšanās prasmes un papildus tam arī labi pavadīt laiku lielisku cilvēku kompānijā. Debates pēc Līgas domām dod iespēju paskatīties uz jautājumiem no dažādām perspektīvām un iemācīties argumentēti aizstāvēt savu pozīciju, kā arī aizmirst par uztraukumu, uzstājoties auditorijas priekšā. 
Debašu pasākumi ir vēl viens iemesls, kāpēc Līga ir tik aizrāvusies ar ViA DK. Notiek došanās uz citu augstskolu organizētām debašu apmācībām un turnīriem, kā arī ViA DK organizē jau par tradīciju kļuvušus pasākumus - Kick-off, DK dzimšanas dienu un starptautiska mēroga debašu turnīru pavasarī. Debatētāju sabiedrība ir kaut kas īpašs un, lai to izbaudītu, Līga aicina nebaidīties un atnākt uz kādu debašu sesiju pārbaudīt, kas tas DK tāds ir un ko ziemā ēd. ARTIS SPERTĀLS


Cilvēks, kurš sapņo par Manchester United uzvarām biežāk nekā pats Veins Rūnijs (šosezon tiešām atliek tikai sapņot). Arī pats brīvajā laikā aktīvi sporto. Uz debatēm nāk regulāri un sper zemes gaisā ja citi nedara tāpat. Nereti atlaiž bārdiņu, kas viņu padara par aizdomīga izskata tipiņu (nevar teikt, ka nepamatoti). Debatē ar lielu pašatdevi, bet vēl līdz šim nenoskaidrotu iemeslu dēļ nepārtraukti tiek apdalīts no tiesnešu puses! Nekad neaptrūkst ko teikt par politiku, jo ir nolēmis reiz kļūt par vispasaules prezidentu! Ja meklē kādu, kurš atklāti Tev pateiks visu kā uz delnas tad Tu meklē Arti!


MODRĪTE LAURĀNE


Ja ir cilvēks, ar kuru nav vēlams salekties, tad tā ir Modrīte. Vēljoprojām tiek meklēts 2013. gadā pazudušais debašu tiesnesis, kurš atļāvās viņai debatē ielikt 4. vietu...
Bet cilvēciņš jau jauks un pozitīvs. Sakās, ka savus dzīves 3 labākos mēnešus pavadījusi tieši Spānijā, pēc kuras tagad ilgojas, bet pavadītais laiks DK noteikti ierindojas neapstrīdamā 2. vietā. Uz debatēm nāk, jo zina, ka tas ir noderīgi, šādas prasmes noteikti neies zudumā.
Nekad neatteiksies no banāna kurā iekosties! (Šis nav jāuztver divdomīgi, viņai tiešām garšo banāni!)

RIHARDS VOSULIS - GRIGULIS


Cilvēks, kurš apveltīts ar apbrīnojamām uzstāšanās prasmēm (kuras gan diemžēl nereti netiek novērtētas no tiesnešu puses). Pat debati par pašiem jūtīgākajiem jautājumiem spēj rādīt jautrā gaismā. Lai panāktu savu ir gatavs gandrīz uz jebko!
Ļoti daudz sava laika ir pavadījis Vidagā (ciemā, nevis DK dalībniecē). Kaislīgi seko līdzi sporta notikumiem un brīvajā laikā arī uzbliež pa stīgām. Dažkārt ģitāras, dažkārt meiteņu siržu. :D
Elitārās komandas GrusHards sastāvdaļa!


KRISTAPS GRUŠEVS


Visi taču zina tās filmas, kurās ir kāds „badass” tēls ar maigu dvēseli? Mums ir pašiem savējais debašu klubā!
Studē biznesa vadību 2. kursā un ir lepns krustvecāks saviem pirmkursniekiem. Tomēr neļaujiet viņa labajai dabai sevi apmuļķot, ja nonāksiet debates otrā pusē viņš jūs var saplosīt gabalos!  Viņa jautājumi ir tik trāpīgi, ka spēj pāršķelt pretinieka argumentu precīzi uz pusēm (mērot mikromilimetros)!  Darbojas ne tikai ViA DK, bet arī izkopj aktierprasmes improvizācijas teātrī ViAGars.  Mīl ēdienu, meitenes un aktīvu atpūtu. Pilnīgi mierīgi varētu uzņemt savu seriālu par to kā izdzīvot bez naudas. Pārstāv elitāro komandu GrusHards!

NAURIS MĀLĪTISViADK biedrs, kurš uz sesijām dažkārt ierodas pa taisno no Ventspils ar Lemberga svētību. Sociāli aktīvs cilvēkzvērs. Jaunus izaicinājumus pieņem tikpat viegli kā meitenes kilogramus uz ziemas sezonu. Brīvajā laikā patīk uzgriezt tautasdejas, savukārt debatē var sagriezt tādu virpuli, ka pretinieku pieraksti būs metami pa taisno miskastē. Leģenda vēsta, ka viņa spēks slēpjas skaisti noadītajā šallītē, no kuras viņš šķiras tikai lidostas bagāžas kontrolē. Debatē pirmo gadu, nākotne solās būt daudzsološa!

LAURA LEGZDIŅA

Iespējams avantūriskākais DK biedrs. Kā pati par sevi saka: "Esmu atraktīva, atvērta, reāli chill un visādi citādi lieliska!" Zināms fakts, ka patīk arī dziedāt (bet vai sanāk gan nezinām, jo dara to tikai vienatnē).  Ar veselīgu dzīvesveidu sakās esot uz Tu (jo arī kārtīga izdejošanās "Tintē" ir veselīg!). Nereti runā tik pašpārliecināti un atraisīti, ka saņem jautājumus nevis par debati, bet par to, ko grasās darīt vakarā (no tiesnešiem, pārsvarā Arta Spertāla). Neizslēdz iespēju kādu dienu nomainīt savu vārdu uz Vija Dēkā.
VIDAGA ELFA TAUTVIDA

Jā, jūs nepārlasījāties!
Šī smalki izsvērtā meitene, kura iecienījusi kliedzoši sarkanu lūpu krāsu, tagad iecienījusi arī debates. Interesants fakts – Latvijā ir vieta ar nosaukumu „Vidaga”, un mūsu Vidagas kvēlākais sapnis ir apciemot Vidagu! Lai gan ceļo daudz, sī misija vēl nav izpildīta. Brīvajā laikā dejo vēderdejas, kas lieliski noder lai izlocītos no nevēlamiem jautājumiem debates laikā. Garšo dabīgi produkti un sulīgas rezolūcijas. Debatē pirmo gadu, bet jau pamanījusies uzvarēt debatē pat turnīra ietvaros! Viņa pati saka, ka ja reiz dzīvē ar debatēm nopelnīs gana daudz iegādāsies Vidagu (ciemu)! IEVA LAUSKINIECE

Spēj būt aukstā, tiešā un asā ledus karaliene! Kā gan ne, jo viņai patīk sniegs.  Bet tas jau tikai tādā gadījumā, ja jums debatē nebūs pa ceļam.
Visādi citādi ir ļoti aktīva, draudzīga un komunikabla, cilvēks kurš mēdz paļauties tikai uz sevi. Patīk četrkājainie draudziņi, kuri luncina asti. Nereti ir atrodama basketbola laukumā, kur bumbai ierāda īsto vietu (grozā)!
Ar savu burvīgo klātbūtni sesijas pagodina salīdzinoši reti, bet ir apņēmības pilna likt par sevi runāt!
ARMANDS AIVO ASTUKEVIČS

Vēl viens Ventspils tīrradnis. Līdz ausīm iekšā politikā. Pretendē uz konkursa „Es varu būt premjerministrs” galveno balvu! (Solījās sarīkot nežēlīgu neiaizmirstamu tusiņu DK, ja uzvarēs! Iespējams tas būs tas tuss, kurā otrs Armands noraus jumtu!)
Cilvēks pats par sevi laipns un smaidīgs, kā jau kārtīgam politiķim pieklājas. Tikai lūdzu lieciet aiz auss, ka debatē no viņa var dabūt pa ģīmi.
Kāda nejauši satikta garāmgājēja reiz zināja stāstīt, ka viņš patiesībā ir laika ceļotājs, kurš ir šeit lai mainītu visuma kārtību! Kas gan esmu es lai tam neticētu?


ARMANDS JĒGERS

Ir savs īpatnējais domu gājiens, kuru viņš izrāda bez jebkādas kautrēšanās. Viens no tik ļoti neskaitāmajiem „forever alone” jaukumiņiem. Bet tas viņam netraucē debates ietvaros izdomāt ne vienu vien argumentu.
Šajā dzīves posmā ir nolēmis attīstīties un izkāpt no savas komforta zonas, tādēļ arī pievienojās DK. Pats sevi raksturo kā paradoksālu cilvēku, grūti nepiekrist.
Solās nākamā turnīra neformālajā daļā noraut jumtu ballītei!


LĀSMA GAILE

Lāsma, kā jau daudzi citi debašu kluba biedri nemīl par sevi plaši izteikties. To labprātāk dara par dažādiem citiem, visiem sasāpējušiem jautājumiem: 
  • Par vai pret Eiro ieviešanu?  
  • Alus bārs vai Trepes?
  • Kas ir Līgas duša?
  • Kur ir nafta?
  • Augšā vai apakšā?
Kamēr šiem jautājumiem atbildes un risinājumi vēl tiek meklēti, tikmēr, šī brīža aktuālākais notikums- Artuss vs. Gacho, Lāsmas galvā jau ir atrisināts. ''Esi vai neesi vecis? Uznes mani kalnā!"

Taču lieki diskutēt par to, nākt vai nenākt uz debašu klubu, vispār nav bijis vajadzības. Jau ievadlekcijās, Lāsma, būdama attapīga studente saprata - tā ir štelle! Atnākot pārliecinājās, ka melots nav. Brīvajā laikā patīk atrasties starp grāmatām, reizēm mēdz arī kādu no tām parlasīt. Taču tas tikai tāpēc, ka augstākminētie jautājumi ir tik ļoti nodarbinoši, ka grāmatas par šiem jautājumiem raksta pati. Kā komentē pati Lāsma: ''...visam, kas notiek prātā, tur vietas vairs nepietiek, tāpēc tas jāliek uz lapas.''

EVELĪNA VENTASKRASTA

Iet pa gaisu, knapi valdās lai nebļautu cenzējamus vārdus, solās tiesnešiem izrēķināties. Nav īsti noskaidrots vai tā ir viņas panākumu atslēga, bet kaut kas no tā visa strādā.
Bet ārpus debates meitēns uz goda. Mīl pabraukāties ar savu ričuku (jau bez palīgritentiņiem)! Valmieru un S-kojas sauc par savām mājām jau kādu laiciņu, jo baigi, nu sasodīti patīk Valmieras miers.
Ļoti iemīļojusi agrus, dzestrus rītus, kurus diemžēl ļoti grūti savienot ar arī iecienītajiem vēlajiem vakariem.
Uz sesijām nākšana klibo, bet solās laboties. MĀRTIŅŠ KREILIS 

Vieta izaugsmei ir vārdi, kas vislabāk raksturo Vidzemes Augstskolas Debašu klubu. Šajā debašu sabiedrībā jau kopš 2010. gada rudens. Iepriekš ar nacionālā mēroga panākumiem vidusskolā debatējis Karla Poppera formāta debates. Debatēs saredz lieliskas iespējas pilnveidot savas uzstāšanās iemaņas. Attīstīt spējas strukturēti un pārliecinoši pasniegt savas idejas. Veicināt ātru un kritisku domāšanu. Mācēt bailes no publiskas uzstāšanās izmantot savā labā. Paplašināt savu redzesloku, dziļāk izprast mūsdienu sabiedrības vērtības un regulāri eksaminēt tās dažādās situācijās, izkopjot savas un citu pārliecības. Rezultātā, galvenais ir cilvēki. Debatētāju sabiedrība ir būtiskākais iemesls, kas motivē regulāri apmeklēt sesijas, tie ir cilvēki, kas neatstāj vienaldzīgu. 

NAURIS VITOVS

VALTERS VĪKSNA

UNA OZOLIŅAMĀRIS KLŪGAELĪZA AKMENE


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru