trešdiena, 2011. gada 7. decembris

LUDK Ziemassvētku kauss 2011

Šajā rudenīgajā laikā Rīgā, Latvijas Universitātē notika Latvijas Universitātes Debašu Kluba (LUDK) rīkots debašu turnīrs „LUDK Ziemassvētku kauss 2011”. Tajā piedalījās arī debatētāji no Vidzemes Augstskolas Debašu Kluba (ViA DK), turklāt ļoti patīkams fakts ir tas, ka tieši ViA bija ļoti plaši pārstāvēta šajā turnīrā (4/12 komandām).

Vēl patīkamāks fakts ir tas, ka uzvaras laurus šajā turnīrā plūca ViA DK debatētāju komanda – „ViA Savējie” (Normunds Mihailovs un Ivo Skanstiņš), fināla debatē (fināla tēma bija „Valdība krimināli sodīs narkotiku izplatītājus par viņu klientu noziegumiem”) pārliecinoši paužot savu viedokli un neatstājot nekādas cerības oponentiem. Pēc fināla tika apbalvots arī turnīra labākais runātājs - „ViA Savējie” pārstāvošais Normunds Mihailovs, kurš nākamo sekotāju apsteidza par pārliecinošiem 23 punktiem (salīdzinājumam – 2. līdz 20. vietu arī šķīra 23 punkti).

Bez „ViA Savējie”, ViA pārstāvēja arī komandas „ViA Troļļi”, „ViA 403” un „ViA Eskadriļa palladium” (lai ko arī tas nenozīmētu - tas tikai pašiem abiem debatētajiem ir skaidrs).

Nezinātājam – Parlamentārās debates ir spēle, kurā mērķis ir pārliecināt tiesnešus un skatītājus kādā strīdīgā jautājumā, pārspējot oponentus ar labiem argumentiem, aizraujošu runu un trāpīgiem jautājumiem. Tas ir arī iecienīts sports daudzās pasaules universitātēs, jo padara strīdēšanos, kas vienmēr ir laba izklaide, arī par vērtīgu studentu izaugsmes līdzekli. Debatējot tiek attīstīta uzstāšanās māksla, pārliecināšanas spēja un loģiskā domāšana, tiek paplašināts debatētāja redzējums (jo bieži vien jādebatē pretēji saviem uzskatiem), kā arī tiek iegūti daudzi jauni draugi un paziņas.

Vienvārdsakot – Nāc debatēt! ViA DK Tevi gaida!
Artis Spertāls (ViA DK)

Foto:

https://picasaweb.google.com/107667535921890478021/LUDKZiemassvetkuKauss2011

Rezultāti:
Speakerpoints
Teampoints

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru