piektdiena, 2012. gada 20. aprīlis

Par zoodārziem

Sveiki. Sen nekas nav blogā rakstīts, tāpēc liela daļa no Jums noteikti domā, ka ViADK ir iestājies pagrimums. Tā noteikti nav, vienkārši mēs esam ļoti aizņemti debatējot :)
Bet nu izmantošu iespēju, lai pastāstītu par mūsu vakardienas debati.

Rezolūcija - "Šī valdība likvidēs zooloģiskos dārzus".

Izklausās diezgan interesanti, vai ne? Tā arī bija. Un šo debati vēl interesantāku padarīja pirmā valdība, kura rīcības plānā paziņoja, ka grasās nevis likvidēt visus zooloģiskos dārzus, bet gan uztaisīt vienu lielu zooloģisko dārzu. Kā esošās situācijas problēmas tika minēts tas, ka zvēriem ir slikti dzīvošanas apstākļi, turklāt ir grūti izkontrolēt visus esošos zooloģiskos dārzus, kā arī tas, ka cilvēki dodoties uz "mazo" zoodārzu var justies vīlušies, kad izrādās, ka vienīgais lācis savā alā guļ un cilvēki ir atbraukuši, tā teikt, par velti.

Kā galvenos argumentus valdība minēja plašāku izglītību bērniem (piemēram, dodoties uz zoodārzu un tur redzot tūkstošiem dzīvnieku, nevis tikai vienu vecu jenotsuni un kamieli :) ), kā arī to, ka tik tiešām ir grūti izkontrolēt, kas šajos zoodārzos notiek - ja būtu viens zoodārzs, tad viss būtu skaidri redzams un nekādu "tumšo pušu". Tāpat debates laikā tika minēts arī ekonomiskais ieguvums, jo, galu galā, tad mums būtu jāuztraucas tikai par vienu zoodārzu, nevis neskaitāmiem maziem - tāpat viss valsts finansējums tiek nodots šim vienam, kuru ir daudz vieglāk izkontrolēt.
Valdība paplašinājumā minēja to, ka dzīvniekiem ir tādas pašas tiesības kā cilvēkiem (tika veikta atsauce uz cilvēktiesību deklarāciju :D) - respektīvi, ka būtu nepieciešamas pases govīm, lai tās brīvi varētu pārvietoties ES teritorijā. Okei, joks, tā valdība neteica, bet tuvu tam brīžiem izklausījās.
Valdības paplašinājumu lielā mērā opozīcija iegāza ar jautājumu "kā tad paliek ar dzīvniekiem, kurus ražo gaļai - vai viņu tiesības netiek ierobežotas daudz vairāk?", uz kuru valdība nespēja pārliecinoši atbildēt.


Opozīcija, protams, uzreiz devās cīņā ar atspēkojumu, ka šāds plāns veidotu monopolu, ka problēma nav aktuāla, jo arī ieejot lielveikalā mēs nevaram būt droši, ka tur būs piens vai lielkonfekte "Serenāde", ko mēs tik ļoti vēlamies. Dzīve taču sastāv no nezināmā :)
Vislabāk opozīcijas šoku par valdības veikto sašaurinājumu varēja manīt tad, kad tā sāka runāt par saviem argumentiem. Viņi minēja, ka zoodārzi ir pēdējās "saliņas" dzīvniekiem izdzīvošanai - jo, galu galā, kā gan vēl mēs varam būt droši, ka Bengālijas tīģeri neizmirs? Vēl opozīcija sacīja to, ka cilvēkiem būs grūtāk nokļūt līdz šim vienam zoodārzam, līdz ar to samazināsies pieprasījums, turklāt cilvēkiem tiktu liegta iespēja nodarboties ar biznesu brīva tirgus apstākļos.
Opozīcijas paplašinājums bija par ģimenes tradīcijām.


Fakti:
Visas debates laikā populārākais vārds bija: Žirafe.
Neviens no debatētājiem īsti nezin, cik ir zooloģisko dārzu Latvijā un Valmieras tuvumā.
Pirmās valdības "slidenais" sašaurinājums pārējos manāmi pārsteidza.


P.S. Es, protams, biju opozīcijā!
Paldies, ka izlasīji kā mums gāja, un turpmāk mēs, iespējams, rakstīsim šādus rakstiņus biežāk :)

2 komentāri: