pirmdiena, 2014. gada 9. jūnijs

ViA Debašu kluba dalībnieki papildina zināšanas Debašu akadēmijā

No 30.maija līdz 1.jūnijam SSE Rīga jau trešo reizi norisinājās Debašu akadēmija. Trīs dienu laikā gan pieredzējuši debatētāji, gan iesācēji pilnveidoja savas teorētiskās un praktiskās iemaņas. Kopskaitā 88 dalībnieki no dažādām valstīm, to skaitā arī 9 dalībnieki no Vidzemes Augstskolas Debašu kluba.

Trīs dienu pasākums sastāvēja no divām daļām – debatētāju apmācības un mini turnīra. Apmācību laikā bija iespējams apmeklēt dažādas darbnīсas, ko vadīja vieni no labākajem debatētājiem Eiropā kas dalījās ar augstākā līmeņa turnīros gūtajām atziņām un uzkrāto zināšanu bagāžu. Dažādas darbnīcas tika piedāvātas gan iesācējiem, kas tikai sāk izzināt debates, gan debatētājiem ar nelielu, un arī ar bagātu pieredzi. Darbnīcās debašu meistari atbildēja uz jautājumiem, ko darīt, ja nezin, kā debatēt rezolūciju, kā pareizi uzdot jautājumus, veidot runu atkarībā no pozīcijas, kā no argumentu kopas izveidot vienotu, pārliecinošu uzstāšanos. Dažas no darbnīcām bija veltītas arī debašu struktūrai, kā arī tam, kā debatēt par morāli pareizu rīcību, notikumiem Tuvajos Austrumos un citiem mūsdienās ļoti aktuāliem tematiem.

Turnīra laikā debates tika veltītas plastiskās ķirurģijas finansēšanai no valsts līdzekļiem, zvērināto sastāvam tiesas prāvās, tam, ka dziesmas, kurās izpildītājas cildina sieviešu seksualitāti ir pozitīvi vērtējamas, kā arī viena no debatēm tika veltīta tēmai, ka valstīm, kuras atklāti pārkāpj cilvēktiesības, vajadzētu aizliegt  rīkot starptautiskus sporta pasākumus.

Rezolūcijas:
R1 This House would fund cosmetic plastic surgery.
R2 This House Believes that juries should only include individuals that are from the same socio-economic class as the defendant
R3 This House believes that international sporting events, such as the Olympics or Football World Cup, should not be held in countries with poor human rights records.
R4 This House applauds the rise of pop songs by female artists that glorify assertive female sexuality

Lai arī neviena no kamandām, kas pārstāvēja Vidzemes augstskolu, neiekļuva turnīra finālā, visi dalībnieki guva vērtīgu pieredzi debatēšanā, bija manāms, ka darbīcu apmeklējums nav bijis veltīgs, jo iegūtās zināšanas uzreiz tika liktas lietā. Turnīra uzvarētāju titulu mājās aizveda komanda no Lietuvas, taču ikviens debašu akadēmijas dalībnieks ir ieguvējs, jo gūtās prasmes noderēs debatējot turpmāk klubu sesijās, gan arī turnīros. Kā saka, zināšanas ir spēks. 


Turnīra tabula pieejama ŠEIT!

Raksta autore: Kristīne Guļa

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru