trešdiena, 2014. gada 15. oktobris

Aizvadīts pirmais Latvijas debašu čempionāta posms


Iepriekšējā nedēļas nogalē, Latvijas Universitātē, norisinājās pirmais biedrības "Quo tu domā?" organizētais "Latvijas debašu čempionāta" posms. Kopumā piedalījās 20 komandas, no kurām 4 bija Vidzemes Augstskolas komandas. Ņemot vērā to, ka vairums ViA pārstāvju bija jaunie debatētāji, lielas ekspektācijas uz turnīra rezultātiem netika liktas, vēlējāmies tikai lai jaunie gūst debatēšanas un it sevišķi - turnīra debatēšanas pieredzi.

Rezultāti galu galā arī pārāk labi, diemžēl, nebija, bet izkristalizēja nepieciešamību veidot spēcīgākas komandas (un patstāvīgus debatēšanas partnerus), kā arī turpināt debatēt angļu valodā.

Jebkurā gadījumā - pieredze ir pieredze, un, cerams, arī uz nākamajiem Latvijas debašu čempionāta posmiem, ViA būs pārstāvēta ar vismaz tikpat komandām, kā šoreiz. Centīsimies, protams, vairāk.


Šis turnīrs bija specifisks ar to, ka slēgti bija divi pēdējie raundi, nevis tikai pēdējais. Tas atstāja dzīvu vēlmi cīnīties vēl ilgāku laiku, arī pēc neveiksmīga sākuma, tomēr arī radīja pastiprinātus jautājumus pēc turnīra - kāpēc vietu sadale ir tāda, nevis savādāka.

Kopumā, mūsuprāt, turnīrs bija noorganizēts labi - bija gan kur palikt (hostelis, visi ViA pārstāvji palika vienā lielā, draudzīgā istabā), gan ēdiens, gan arī, protams, pats turnīrs. Varēja vienīgi vēlēties lielāku tiesnešu iesaisti (vairāk tiesnešus respektīvi), bet to saka klubs, kurš uz turnīru neaizsūtīja nevienu tiesnesi. :) 
Katrā ziņā - paldies par interesantām rezolūcijām un iespēju pavadīt laiku foršā debatētāju kompānijā! 

Turnīru uzvarēja Gediminas un Rūta (par ko gan nekādu pārsteigumu īsti nav) no SSE Riga. Apsveicam! 

Debatējām par šādām rezolūcijām: 
R1 THW not hold LGBTQ Pride parades in European countries where there is a significant risk of violent response.

R2 THW ban native advertising.
INFO SLIDE: For the purpose of this debate, native advertising refers to media content sponsored with corporate funding. Paid content aims to look like editorial content, but contains the name of the company which sponsored it, eg when a fracking company pay tor an «article» on the environmental safety of fracking.

R3 THS the decision to make the KGB files available to the public.
INFO SLIDE: The KGB archives in Latvia will be made accessible to the public after scientific research of the documents concludes on May 31, 2018, according to amendments to the law on the preservation of KGB documents and determining the status of former KGB operatives or informers in Latvia.

R4 THB that countries should never hold referendum on EU treaties, including accession treaties (ie membership).

R5 THW stop reporting about the taking and treatment of hostages.

Semi-final: THBT western countries should hold companies registered in their territory legally responsible for causing environmental damage outside of their jurisdiction, using the same environmental standards as exist in their own country.

Final: THS anarchism.

Gatavojamies nākamajiem turnīriem. Bet par to sīkāk nedaudz vēlāk!
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru