trešdiena, 2010. gada 27. janvāris

Publiskās debates tiešsaistē par brīvā darbaspēka kustību Eiropas Savienībā

Ceturtdien, 28.janvārī, plkst.13:15, vienlaikus internetā esmaja.lv un Vidzemes Augstskolā (ViA), Valmierā, Cēsu ielā 4, reprezentācijas telpā (pie bibliotēkas 1.stāvā) notiks publiskās debates „Brīvā darbaspēka kustība Eiropas Savienībā (ES) - par un pret".

Debatēs piedalīsies Vidzemes Augstskolas Debašu kluba (ViA DK) biedri (Kristīne Čukure, Kārlis Nīlanders, Reinis Bajors un Reinis Sietiņš), kuri analizēs ieguvumus un riskus, kādus līdzi nes daudz apspriestā brīvā darbaspēka kustība ES. Debates vadīs ViA Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs, politologs Visvaldis Valtenbergs. Šo debašu specifika ir tāda, ka visi interesenti var sekot līdzi tām internetā, vienlaikus komentējot un uzdodot jautājumus. Jautājumi tiks apkopoti un pēc tam tiks sagatavotas ekspertu un speciālistu atbildes, kas arī tiks publicētas www.esmaja.lv.

Kā uzsver Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca, tad šobrīd jautājums par brīvā darbaspēka kustību ir aktuāls kaut vai tāpēc, ka no Latvijas daudz cilvēku aizbrauc, meklējot darba iespējas citās ES valstīs. Tajā pašā laikā, ekonomikai attīstoties, arī uz Latviju brauks cilvēki darba meklējumos. Vai esam tam gatavi? „Tāpēc svarīgi par to diskutēt jau tagad", uzsver I.Šulca

Arī ViA Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs Visvaldis Valtenbergs domā, ka ir svarīgi runāt par brīvo darbaspēka kustību, jo pašreizējā valsts ekonomiskā situācija radījusi jaunu migrācijas vilni, kam galvenais iemesls ir - krasa ienākumu samazināšanās un augstais bezdarba Līmenis Latvijā. „Ja vēl 2004., 2005.gadā cilvēki brauca prom labākas dzīves meklējumos, tad tagad brauc tāpēc, ka bieži neredz citu izeju. Migrācija- tā ir drošības vārsts", uzskata V.Valtenbergs.

Līdz šim www.esmaja sadarbībā ar EK pārstāvniecību Latvijā, Vidzemes Augstskolas Debašu klubu un Vidzemes televīziju, ir veidojusi vairākas debates - par ģenētiski modificētiem organismiem un to izplatību, kā arī par iespējamo ES tālāko paplašināšanos. Šādas debates nolemts turpināt, piesaistot arī citu augstskolu debašu klubus.

Tā kā debates būs skatāmas internetā - tiešsaistē - www.esmaja.lv, tad jebkurš interesents varēs izteikt savu viedokli par šo jautājumu.

Publiskās debates internetā plānots turpināt.

Informāciju sagatavoja:

Gunita Berķe un Elīna Pūdža

1 komentārs:

  1. :) un kur jūsu vārdi, kas debatēs? ;)

    Izskatās, ka arī šī būs viena no visforšākajām publiskajām debatēm! :)

    AtbildētDzēst