pirmdiena, 2008. gada 24. novembris

Vilnius open '08 (mūsu 1. starptautiskais turnīrs)

Tā kā jau, cerams, esat lasījuši/šas Ērika brīfingus par Viļņas turnīra notikumiem, tad ceru, ka kaut kāds priekšstats jau ir, bet šeit būs nedudz smalkāka " anlīze" :) par to, kas notika, Viļņas turnīrā, kāda bija organizācija, kāds bija līmenis utt.

Tātad laikam jau jāsāk ar "trip to Vilnius". Tā kā mēs visi turnīra dalībnieki - Jānis ar Reini, Kristaps ar Martu, un Kārlis kā tiesnesis, tādu vai citādu iemslu dēļ (Multiklubs, mācības) nebijām pirms brauciena pagulējuši vairāk kā 3 stundas, domājām, ka viss ceļš izvērtīsies vienā kārtīgā miega atgūšanā, bet pateicoties Kārļa neizsmeļamajai joku un stāstu bagāžai, miega vietā sanāca kārtīgi izsmieties līdz pat pašai Viļņai. Pēc aptuveni 5h brauciena no Rīgas, mēs beidzot ieradāmies Mykolo Romerio Universitetas Viļņā, kur arī notika Vilnius open turnīrs. Jāatzīst, ka mēs visi (izņemot laikam REA pārstāvjus, kurim dalība straptautiskos turnīros ir pierasta lieta) bijām ļoti pārsteigti par Universitāti -to cik tā ir liela, moderna un mūsdienīga, jāatzīst, ka Lv līmenī tai nestāv klāt pat REA. Pēc reģistrācijas un atklāšanas ap 15.30 sākās turnīra pirmā kārta (1-3 rinķis). Pirmās ugunskristības bija diezgan pamatīgas -Jānis ar Reini tika riņķī kopā ar vēlākajiem turnīra uzvarētājiem - komandai no Helsienkiem, kamēr Kristaps ar Martu, ar fināla 2. vietas iaguvējiem Viļņas "iedzimtajiem" komandu Rob&Agne. Īpašu pārsteigumu debatētājiem sagādāja organizatori ( kuru darbs ir vērtējams ar 10+) pirms trešā riņķa, katram debatētājam izdalot paciņu ar prezervatīviem :), ar argumentu, ka debates taču ir par "sharing love, but doing it safeley". Pēc šāda iesākuma, sekoja Youtube atrodams video "Internet is for porn", kam likumsakarīgi tika pasniegta turnīra viennozīmīgi visjautrākā rezolūcija - "THW demand usage of condoms in porn movies". Pēc pirmās dienas riņķiem mēs kaŗtējo reizi tikām pārsteigti ar super labo ēdināšanu, un vēlāk arī hoteli.
Vakara pasākums notika vienā no Viļņas centra klubiem "Prospecto Pub". Diemžēl negulētās naktis, un grūtā diena lika sevi manīt, un pēc Mc Donalds apmeklējuma ViA kopā ar BA devās uz hoteli atgūt spēkus nākamajai dienai.
Turnīra otrā diena sākās daudz agrāk, jau 12.00 :)
Pēc 4. un 5. riņķa un pusdienām, beidzot tika paziņoti pusfinālisti -Pāris no Oxfordas, divas Tallinas komandas, komanda no Tartu, divas komandas no Viļņas, komanda no Helsienkiem un Latvijas pārstāvji no REA - Mārtiņš Vaivars un Arvydas Ziobakas. Mēs, latvieši, protams, devāmies skatīties to pusfinālu kurā debatēja REA pārstāvji. Pusfināla telpa kārtējo reizi pātrsteidza, jo savā ziņā atgādināja Eiropas parlamenta zāles mini versiju (jap, Lietuvā laikam tomēr zin kā vajag investēt līdzekļus augstskolās :)). Pusfināla debtates rezolūcija bija iespaidīga -"THW ask EU to recognize independence of Abkhazia." Jāatzīst, ka tas debašu līmenis ko mēs redzējām pusfinālā ( vēlāk arī finālā), bija vienkārši Uber! It sevišķi laikam jāpiemin mūsu kluba "favorīta" Mārtiņa runa, kas daudziem laikam bija piemērs tam, kā pareizi jāveido struktūra, un jāpaņem auditorija -Visu cieņu, šādu līmeni LV nebija gadījies redzēt.
Pēc spēcīgā pusfināla, sekoja fināls, kurā iekļuva Viļņas pārstāvji, Tartu, Helsinki un Īri no Oxfordas. Fināla rezolūcija bija viena no grūtākajām kādu laikm bija gadījies dzirdēt - par to, ka valdība atļus zāļu kompānijām izmantot cilvēkus no attīstības valstīm, kā eksperimentu objektus.
Pēc, jāatzīst smagās un sarežģitās debates, kuru starp citu tiesāja arī debašu pasaules čempionāta galvenais tiesnesis! sekoja bankets - vēl viens pārstegums, jo tajā papildus vīnam un gardajiem ēdieniem publiku priecēja arī dzīvā mūzika. Banketa gaitā mūsu debašu klubs uztaisīja koppildes arī ar otru mūsu turnīra "favorītu" - kādu cilvēku no vietējiem organizatoriem (nu ļoti līdzīgu Boratam), kurš šim turnīram piedeva īpašu rozīnīti fotografējot visu un visus :).

(Reinis, draugs no Lietuvas un Marta)

Kā turnīra uzvarētājus, par lielu pārstegumu visiem paziņoja komandu no Helsinkiem, bet Lv pārstāvis Mārtiņš ieņēma 3. vietu pēc individuālajime spīker punktiem, atpaliekot tikai no abiem Īru zemes pārstāvjiem.
Tālāk sekoja final party, kas Latviešiem sākās Hotelī, un pēc tam pārcēlās uz citu Viļņas klubu "Havanna social Club". Veids kā daži no ViA komandas nokļuva uz un no kluba, gan vēl labu laiku liks pasmaidīt, bet kopumā "closing party" bija ļoti labs un patiesā A - koju ceturtdienas simpoziju līmenī :)).
Atpakaļcelš nākamās dienas rītā - pēc kārtējā tikai 2 stundu miega, izvērtās vēl jautrāks kā turpceļš, jo Kārļa "pērļu (lasi joku) automāts", kā to nosauca Jānis, darbojās nonstopā + vēl visam pa vidu tika uzrīkota ViA+ BA vs REA komandu pikošanās kauja ,pie viena no Lietuvas Statoiliem, kurā mēs vinnējām! :)

Rezumē:

Pirmais starptautiskais turnīrs ViA debašu klubam, kurā, manuprāt, mēs paradījām labu sniegumu - protams vienmēr var daudz labāk -iegūstot beigās 21. vietu (Kristaps, Marta) un 25. vietu (Jānis, Reinis) no 32 komandām, daudzām no kurām līmenis bija vienkārši Wov!, betdaudzas no kurām, tomēr ir ņemamas arī mums! Tomēr ievērojamākais sasniegums tika sasniegts Kristapam, kurš izcīnija augsto 16. vietu 64 debatētāju konkurencē skatoties pēc individuālajiem runātāju punktiem, kas ir vērā ņemams sasniegums.
Turnīra organizācija bija vienkārši super, ko atzina pat Pasaules čempionāta tiesnesis, Debašu līmenis, un pieredze, gan mums debatētājiem, gan Kārlim ,kā šoreiz tiesnesim, bija neatsverama un turpmāk ļoti noderīga.
Isumā sakot -ja nākotnē vēlaties izbaudīt debašu līmeni ko dod debates angliski, un it sevišķi starptautiskā līmenī, visi aicināti pirmdienās uz A koju zālīti uz ViA debašu kluba angļu valodas sesijām!

P.S. Reinis vēlāk ieliks arī visas Vilnius open rezolūcijas, un Jānis pievienos koppildi ar Boratu! :)

3 komentāri:

  1. JĀA... ko es bez Jums darītu? Jo šis pasākums bija motivējošs, izglītojošs, bet arī neaprakstāmi izklaidējošs :D

    AtbildētDzēst
  2. Yup, sen nebija gadījies tik intensīvi izklaidēties un izklaiēt citus.

    AtbildētDzēst
  3. Izsklausās, ka pasākums patiešām bijis interesants. Laba motivācija debatētājiem :)

    AtbildētDzēst